Jak začít s jezdeckým cetrem
Jezdecké centrum si můžeš založit po 20 odpracovaných dnech nebo si za 2 pasy koupit Obchodní klíč.
Jezdecké centrum (dále jen JC) si založíš snadno v Kanceláři jezdeckého centra. Odporučuji přečíst nápovědu, ačkoli to podstatné včetně stategie, kterou v nápovědě nenajdeš, se dočteš i tady :)
Krok 1 - Založení
K založení JC nepotřebuješ žádné body, každé JC získává 25 000 Equus do začátku. Je dobré mít stále na paměti, že mezi účtem chovatele a jezdeckého centra neexistuje žádná souvislost a body ani předměty nelze převádět. Jediné, co lze využít pro obě dvě hry, jsou tvé pasy.
Vybereš si tedy název svého JC, minimální dovednosti koní a cenu ustájení a JC je hotové! Tedy existuje, hotové zdaleka ještě není. Ale hned z počátku je dobré si uvědomit, že by mělo mít pěkné jméno. Nijak složité a doplněné kdejakými znaky, není to praktické. Než si centrum získá prestiž, doporučuji nechat minimální dovednosti koní na 0 a cenu ustájení zvolit v rozmezí 10-15. Tak bude centrum spolehlivě rychle plné. Časem je možné dovednosti i cenu zvyšovat, aby byly úměrné kvalitě centra.
Krok 2 - Vybavení
Jezdecké centrum nemůže být bez boxů a pastvin.
Boxy
Podle pravidel má každý majitel nárok na 1 box za 3 dny strávené na Howrse, takže 21. den na Howrse si můžete založit JC se 7 boxy. Je však potřeba dobře počítat! Boxy nejsou všechno. Do boxu je nutné koupit podestýlku. Časem je možné ji vypěstovat, z počátku ale není jiná možnost, než ji zakoupit v obchodě. Čím lepší podestýlka, tím větší prestiž. Tak je to s i boxy, kterých je na výběr více druhů a ceny se velmi liší.
Boxy se opotřebovávají každým dnem. Tomu nelze předcházet a opotřebení boxů není na závadu. Když je box opotřebený ze 75%, je nutné ho opravit, protože 100% opotřebený box se úplně zničí. Oprava jednoho boxu stojí 200 Equus.
Louky
Každý kůň v centru (1 box=1 kůň) by měl mít k dispozici půl akru louky. Nejmenší louka má 1 akr, vystačí tedy pro dva koně. Střední louka má 2 akry, je vhodná až pro 4 koně, velká louka má 5 a akrů a vejde se na ní tedy až 10 koní.
Louky mají různé velikosti, ale také různou úrodnost. Obojí se odráží v ceně, proto je třeba dobře počítat. Úrodná louka je lepší nejen kvůli prestiži, ale také více vydělá, pěstujeme-li na ní plodiny.
Louky používáním ztrácí úrodnost, proto je dobré mít více pastvin, aby se některá čas od času nechala ležet ladem a úrodnost se vrátila zpět na 100% nebo 50% dle kvality louky. Úrodnost se zvyšuje:
jaro: 1% denně
léto: 3% denně
podzim: 1% denně
zima: 0,2% denně
Pěstování plodin slouží jednak k zvýšení prestiže a kvality centra (mrkev, výroba energetických drtí), jednak k výdělkům. Pěstovat plodiny lze maximálně na 5 loukách najednou. Každá plodina má své období, kdy ji lze pěstovat. Více ve "Jak může jezdecké centrum vydělávat"
Zaměstnanci
Pro méně než 20 boxů není nutné shánět zaměstnance. Více o zaměstnancích v článku "Prestiž jezdeckého centra" Je však vhodné najmout lektora. Díky němu tvé JC může poskytovat lekce, což by měla být samozřejmost.
Soutěže
Každé JC může pořádat soutěže i bez nákupu závodní dráhy. Závodní dráha umožňuje pořádat více než jednu soutěž v každé disciplíně denně. Soutěže můžeš vytvořit v Jezdecké centrum-soutěže. U závodů pouze nastavíš dovednosti koní, u drezury prvky, u překážkového dostihu a parkuru vytváříš závodní dráhu. Pozor na zatáčky, dráha se musí vyjít do vyznačeného prostoru. Vlevo nad obrázkem je šipka zpět, kterou můžeš krok za krokem svů výtvor rušit . Doporučuji vůbec nepoužívat rovinyk, jen prodlužují dráhu a ubírají koním energii, přitom výrazně neovlivňují obtížnost. Opravdu tam nemusí být a každý si raději vybere soutěž, která ubere méně energie. Po uložení dráhy zkontroluj oblížnost, jestli není až příliš vysoká.
Nemusíš se bát, že by výhry v soutěžích platilo JC. Neplatí, ale také za pořádání soutěží nemá nic víc než prestiž.